11
دی

روش های صحیح مراقبت از لپ تاپ

 

روش های صحیح مراقبت از لپ تاپ!

 

از آن جایی که قیمت بسیاری از کالاها بالا رفته و تورم اقتصادی در کشور موج می زند، با افزایش قیمت لپ تاپ ها نیز مواجه شدیم. توان خرید تمام مردم بسیار پایین آمده است به همین دلیل باید از وسایل هایمان از جمله لپ تاپ و گوشی به خوبی محافظت کنیم. همه ی ما طول روز برای انجام کارها و امور درس و دانشگاه به سراغ لپ تاپ ها و سیستم های خانگی خود می رویم و ساعات زیادی را با آن ها کار می کنیم پس برای افزایش طول عمر لپ تاپ و محافظت از آن باید به یک سری نکات توجه کنیم شما می توانید با سفر به قشم از طریق تور قشم لحظه آخری لپ تاپ و اکسسوری های اصل تهیه کنید.

 

تحت هیچ شرایطی باتری لپ تاپ را در نیاورید

 

یکی از اشتباهاتی که ممکن است در مورد استفاده از لپ تاپ مرتکب بشیم این است که باتری لپ تاپ را در بیاوریم و لپ تاپ را مستقیم به برق متصل کنیم با این کار شاید منبع انرژی نا محدود داشته باشیم و بر افزایش عمر باتری لپ تاپ بیافزاییم ولی قطعا طول عمر لپ تاپ کاهش پیدا می کند و به مرور زمان باعث کاهش کارایی و خراب شدن آن می شود. در هنگام خرابی باتری لپ تاپ بهتر است به سرعت آن را تعویض کنید تا صدمه ای به آن لپ تاپ وارد نشود.

 

 

لپ تاپ را به دمای اتاق عادتش دهید

 

جابجایی لپ تاپ در مکان های مختلف، تغییر دما را نیز به همراه دارد که این امر می تواند صدمه زیادی به لپ تاپ بزند. در صورت جا به جایی از یک مکان به مکان دیگر سعی کنید همان لحظه لپ تاپ را روشن نکنید و بگذارید دمای آن با دمای محیط یکی شود اجازه دهید حداقل یک ربع بگذرد بعد لپ تاپ را روشن کنید و شروع به کار کنید. اگر دمای لپ تاپ بادمای محیط یکسان باشد طول عمر لپ تاپ نیز افزایش خواهد یافت.

 

 

خوراکی ها را از لپ تاپ دور کنید

 

 

همیشه سعی کنید  نوشیدنی ها و خوراکی هایتان را دور از لپ تاپ خود قرار دهید. یک لحظه بی احتیاطی ممکن است باعث شود لپ تاپ خود را از دست بدهید. یا اگر خیلی خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم باید هزینه ی خیلی زیادی صرف درست کردن آن بکنیم. همچنین خوراکی های ریز و تکه های مواد غذایی می تواند به راحتی وارد صفحه کلید شود و به مرور زمان باعث خرابی آن شود.

 

لپ تاپ را روی تخت قرار ندهید

 

بسیاری از ما کارهای خود را با لپ تاپ در تخت خواب انجام می دهیم چون خیلی راحت تر از این اسن که نشسته با لپ تاپ کار کنیم اما متاسفانه این کار باعث می شود که کمر و ستون فقرات ما آسیب شدیدی ببیند همچنین به مرور زمان با انجام این کار طول عمر لپ تاپ کم می شود، چون فضایی برای تهویه هوا وجود ندارد و لپ تاپ دچار خفگی می شود. گرم شدن بیش از حد لپ تاپ آسیب به قطعاتش می زند که باعث می شود قطعات آن تعویض شود. برای جلوگیری از داغ کردن لپ تاپ می توانید از فن خنک کننده استفاده کنید.

 

 

روی لپ تاپ را سنگین نکنید!

سعی کنید چیزی بر روی لپ تاپ خود قرار ندهید حتی یک جسم سبک. بسیاری از دانشجویان جزوه ها و کتاب های خود را روی لپ تاپ قرار می دهند مهم نیست چقدر وزن این کتاب ها و جزوه ها کم باشد مهم این است که به مرور زمان می تواند آسیب جدی به لپ تاپ ها وارد شود. پس سعی کنید برای افزایش طول عمر لپ تاپ از این کار خودداری کنید.

 

لپ تاپ را به موقع تمیز کنید

 

 

هیچ وقت نگذارید خاک روی لپ تاپ بنشیند. برای پاک کردن گرد و خاک از  روی یک لپ تاپ از دستمال و اسپری مخصوص آن استفاده کنید. نشستن خاک بر روی لپ تاپ باعث اخلال در تهویه فن و داغ شدن بیش از حد قطعات داخلی می شود.

سعی کنید از root کردن یا jailbreak کردن گوشی هوشمند خودداری کنید چون هم باعث می شود تلفن همراه آسیب ببیند و هم نمی توانید از جدیدترین آپدیت های متشر شده برای سیستم عامل موبایل خود که شرکت سازنده پشتیبانی می کند استفاده کنید.